Yaz Okulu Kapanış Şenliği Gerçekleştirildi

Yaz Okulu Kapanış Şenliği Gerçekleştirildi

3 Kasım 2018
Cumartesi

TÜGVA İstanbul bünyesinde gerçekleşen gençlerimizin maneviyatlarını merkeze alan, onların değerleriyle bütünleşip, kişisel gelişimlerine ve eğitim hayatlarına katkı sağlayan programlardan biri olan Yaz Okulu programı, “Bir Yaz Bin Gelecek” sloganıyla İstanbul’un 39 ilçesinde bulunan 105 okulda, yaklaşık 22745 ortaokul öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Araştırmanın, öğrenmenin, kardeşliğin, muhabbetin, spor ve eğlencenin bir arada olduğu Yaz Okulu programı; çeşitli spor aktiviteleri, el sanatları, edep-adap sohbetleri, siyer dersleri, voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini golf, masa tenisi, tırmanış, doğa ve kültürel geziler, satranç, mangala, paintball gibi etkinlikleri içerisinde barındırarak ortaokul öğrencilerine 6 hafta boyunca eğitim verdi. 6 haftalık eğitimin sonunda program, Yenikapı’da gerçekleşen Kapanış Şenliği ile taçlandırıldı.

TÜGVA, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Edirne Valisi Günay Özdemir, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul İl Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, öğrenciler ve veliler katıldı.

TÜGVA Yaz Okulu’na katılan öğrenciler, sertifika töreninin ardından etkinlik alanında düzenlenen yarışma ve sahne gösterilerinin yanı sıra çeşitli teknolojik ve geleneksel oyunlara, sportif eğlencelere katılarak aileleriyle birlikte eğlendi. Hezarfen uçuş similatörü, salto trombolin, rodeo, kaydırak, labirent kalesi, gladyatör, balon futbolu, ok savaşı, mini golf, survivor parkuru gibi çeşitli etkinliklere katılan öğrenciler aileleriyle birlikte unutulmaz bir gün geçirdiler.