Yaz Okulu Kapanış Programı ve Çizimlerle Kırk Hadis Yarışması’nın Finali Gerçekleşti

Yaz Okulu Kapanış Programı ve Çizimlerle Kırk Hadis Yarışması’nın Finali Gerçekleşti

28 Temmuz 2017
Cuma

Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul İl Temsilciliği tarafından İstanbul’un 39 İlçesindeki 42 okulda yaklaşık 10 bin ortaokul öğrencisinin katlımıyla düzenlenen Yaz Okulu Programı, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapılan kapanış programı ile sona erdi.

Öğrencilerin gelişimlerine, maneviyatlarını merkeze alarak sosyal, kültürel ve eğitsel alanlarda katkıda bulunmayı amaçlayan Yaz Okulu’nun Kapanış Programı, Yaz Okulu öğrencilerinden Muhammed Ata Akdemir’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, TÜGVA İstanbul İl Temsilcisi Fatih Coşar, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan konuşma yaptı.

TÜGVA İstanbul İl Temsilcisi Fatih COŞAR yaptığı konuşmada bir çok faaliyeti içinde barındıran Yaz Okulu ile öğrencilerin yaz tatillerini verimli şekilde geçirdiklerini vurgularken programın, onların kendini idare etmeyi bilen, saygılı, açık görüşlü, sorumluluk alan, karakteri, bilgi birikimi ile çevresine karşı farkındalık kazanan bireyler olmalarına katkı sağladığını ifade etti.

Misal-Resul Aydemir’in de öğrencilere mini bir konser verdiği kapanış programı, Yaz Okullarında ve Çizimlerle Kırk Hadis Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin ödüllerini almalarıyla son buldu.

[supsystic-gallery id=10]