Vakıf Okulu

25 Eylül 2018
Salı
Programın Kapsamı ve Hedefi

“Her şey imanlı, idmanlı, bilinçli ve eğitimli bir nesil için.”

TÜGVA İstanbul Vakıf Okulu’na katılacak gençlerimiz; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek, sosyal etkinlikler , kitap okuma ve seminerlerle de daha bilinçli birer birey haline gelecekler. Tüm bunlara ilave olarak yıl boyunca aldıkları eğitimlerini de tekrar etmiş olacaklar.

Vakıf Okuluna katılan gençlerimizin yapacağı sportif faaliyetlerden bazıları; mini golf, mangala, satranç ve daha birçok eğlenceli faliyetler…

Sportif faaliyetlerimizin yanında gençlerimiz, temel dini bilgileri öğrenecek, siyer-i nebi dersleri alacak, bilgi yarışmalarında hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ayrıca kitap okuma saatinde bilgi birikiminizi artıracaksınız. Kısacası geleceğin gençliğinin tohumlarını atacağız; dolayısıyla seni de aramızda görmek istiyoruz.

Vakıf Okulu’nda çeşitli yaş gruplarından gençlerimizle bir araya gelerek çeşitli kitaplardan okumalar yapılarak seminerler verilecektir. Fakat amaç sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir.

Programın İçeriği

Vakıf Okulu’na gelen öğrencilerimizin günlerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçireceği bir program düzenledik. Öğrenciler, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde; satranç, mini golf, mangala, gibi sportif aktivitelerin yanında Kur’an-ı Kerim dersi, ahlak eğitimi, akaid eğitimi, hadis ve siyer dersleriyle oldukça keyifli bir dönem geçirecekler.

Kimler Başvurabilir?

Vakıf Okulu’na İstanbul’da eğitim gören, bu dönem sonu itibariyle başvurabilecek olanlar:

  • 5.Sınıf
  • 6.Sınıf
  • 7.Sınıf
  • 8.Sınıf
Başvuru

Vakıf Okuluna başvurular ilçe temsilciliklerimiz üzerinden yapılmaktadır.

Programa başvurmak için aşağıdaki listede yer alan ilçe temsilciliklerine müracaat edebilirsiniz.