Vakfımıza Atılan İftiralara Karşı Basın Açıklaması

Vakfımıza Atılan İftiralara Karşı Basın Açıklaması

17 Ekim 2021
Pazar

Türkiye Gençlik Vakfı olarak 4 Ekim’den bugüne karşılaşmadığımız hukuksuzluk kalmadı,

CHP’li İBB zabıtası TÜGVA Adalar Gençlik Merkezi’mizin kilitlerini hukuksuzca değiştirdi

CHP Adalar ilçe örgütü ve zabıtalar  “ellerinde hiçbir tahliye kararı yokken” ve yanlarında hiçbir yasal yetkili olmadan TÜGVA Adalar Gençlik Merkezi’ni işgal etti

“Tahliye kararı varsa gösterir misiniz?” Diyen gençlerimiz CHP’lilerce darp edildi yaralandı.

Yetmedi TÜGVA’ya ait olan eşyalarımız tutanak bile tutulmadan gasp edildi

Tüm bu hukuksuzluklara karşı vakur ve sağduyulu bir şekilde direndik, hukuk içinde hakkımızı ararken gaspa çapulculuğa asla izin vermedik,

Yalanlar değil hakikat kazanacak dedik, Allah’ın yardımı gençlerin kararlığı sayesinde kazandık, ilçe binamızı geri aldık.

O günden sonra CHP VE CHP’nin beslediği medya kelimenin tam anlamıyla SALDIRIYA GEÇTİ .

ÇÜNKÜ TÜGVA CHP’LİLERİN JOKOBENCE BUGÜNE KADAR BİZ YAPTIK OLDU ANLAYIŞINI YERLE BİR ETMİŞTİ

ÇÜNKÜ TÜGVA CHP’NİN “HUKUK ÖNÜNDE HERKES EŞİTTİR AMA CHP’LİLER DAHA EŞİTTİR” DAYATMASINI YIKIP GEÇMİŞTİ

İşte CHP’liler, fondaş medyası, trolleri, yurtdışında kaçak yaşayan etki ajanları ortaya çıkan hukuksuzluğu gaspı çapulcuğu unutturmak için yeni ve daha büyük bir yalan servis ettiler çünkü akıl Hocaları Goebbels’ti.

Aslı astarı olmayan tamamen masa başında hazırlanmış sahte belgelerle TÜGVA nezdinde milli ve manevi değerlere sahip VAKIFLARIMIZI VE DERNEKLERİMİZİ HEDEF ALDILAR. Biz bu örgütlü kötülüğü 17/25 Aralık sürecinde de geçmişte de görmüştük.

28 Şubat’ta MGV, yakın zamanda Ensar ve TÜRGEV, şimdi de TÜGVA hamleleriyle bizi etkisiz hale getireceklerini zannedenler bu coğrafyanın kadim kökleriyle buluşmasına asla engel olamadılar ve asla da olamayacaklar.

Ortaya saçılan bu sahte belgelerden sonra kendilerine gazeteci diyen ama hiçbir şekilde kim olduğu ne olduğu belli olmayan kişiler 81 ildeki ulaştıkları kadın ve erkek öğrencilerimizi, TÜGVA gönüllülerini telefonla arayıp rahatsız etmeye başladılar

Sosyal medya üzerinden TÜGVA üyelerimiz öldürülmekle tehdit edildiler,

Yine marjinal bazı kişiler TÜGVA binalarımızı gençlerin Evi olan yurtlarımızı yakmakla tehdit ettiler,

Bunlar yetmemiş olacak ki çapulcu kılıklı kişiler il binalarımız önünde toplanıp eylem yapmaya kalktılar,

Ayrıca şunu belirtmek isteriz, TÜGVA üzerinden bir gizem oluşturulmaya çalışılıyor, TÜGVA kamu yararına vakıf statüsündedir ve tüm bilgilerimize web sitesi üzerinden ulaşılabilir. Bu gizem oluşturma çabası da anlamsız bir operasyon ve nafile bir operasyondur.

Amaçları TÜGVA’LI gençleri provoke etmek olan bu provokatör sürüsünün kurdukları oyuna gelmedik ve asla da gelmeyeceğiz, oyunlarını hukuk içinde bozduk bozmaya devam edeceğiz.

Tam bu sırada kendisini gençlerin demokrat amcası olarak tanımlayan CHP Genel Başkanı binlerce ortaokullu ve liseli gencin faaliyetlerine katıldığı TÜGVA’ya ve TÜGVA’lı gençlere hakaret ve küfürler içeren bir video yayımladı.

CHP Genel Başkanı, gözleri pırıl pırıl parlayan Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize “lağım” diyerek küfür etti, bu küfürünü kendisine misliyle iade ediyoruz,

CHP Genel Başkanı, hızını alamadı bir de gençleri tehdit etti.

Biz de bir kez daha anladık ki bu genel başkan gençlerin demokrat amcası değil çapulcuların ve vandalların faşist ideoloğudur.

Bize küfür eden, bize tehditler savuran, bizi çapulculara hedef gösteren bu genel başkan şunu asla unutmasın;

Biz Anadolu çocuklarıyız

Biz bu milletin kendisiyiz, bu milletin değerlerini hedef alanlar şunu bilmeliki tarih boyunca Anadolu evlatları hiç yenilmemişlerdir.

Fikir kökleri dışarda olanlar, yurtdışından fonlananlar, yabancı devletler adına sahte dosya siyasetiyle yerli ve milli vakıflara operasyon çekmeye kalkanlar bize karşı linç kampanyası planlarken oturup bir daha düşünsünler.

Bir siyasi parti genel başkanın işi gücü yokmuş gibi vakfımızla ilgili iftiralarını kınıyoruz.

Bu iftiraları sürekli halkımızın önüne koyacağız.

Bizler Hoca Ahmet Yesevi’nin Sait Halim Paşanın Abdülhamid’in torunlarıyız.

Hilfü’l-Fudûl’dan Fütüvvet Teşkilatı’na Ahiliğe ve bugüne uzanan kadim vakıf geleneğinde “zamanını ve parasını davasına adamayan insan, insan değildir” düsturu inancı yatar.

Bu inançla zamanını ve aldıkları maaşları kazandıkları paranın büyük kısmını vakıf çalışmalarına harcayan vakıf yöneticilerimiz namuslarıyla ve alın terleriyle çalıştıkları işleriyle tehdit edilmeye başladılar.

Şunu açık bir şekilde söylüyoruz size yedireceğimiz bir tane bile gençimiz yok, bırakın bir gençimizi gençlerimizin attığı tırnak parçasını dahi size, sizin bu faşist zihniyetinize linç kültürünüze yedirmeyeceğiz.

Şunları da söylemek istiyoruz,

Bize kadrolaşma iftirası atanların kendilerinin elde ettikleri belediyelere soktukları liyakatsiz 10 binlerce kişiyi görüyoruz, devlet içine sızmış FETÖ’cülere nasıl sahip çıktıklarını görüyoruz.

Bizim vakıflarımıza türlü iftirayla saldıranlar kendi ideolojilerindeki dernek ve vakıflarına tahsis ettikleri yerleri düzdükleri övgüleri hayretle izliyoruz.

Bizim vakıflarımıza “kamu kaynaklarından para verdiler” iftirası atanların kendi yönettikleri belediyeler tarafından resmi evraklarla yalanlandığını görüyoruz.

Normalde utancından sokağa çıkmaması gerekenler bize saldırmaya devam ediyor bunu da hayretle karşılıyor ve telin ediyoruz.

Bizim yürüyüşümüz insanlık tarihiyle uyumlu, İslam tarihiyle bütünleşik devam etmiş ve son 1000 yılda başta Anadolu toprakları olmak üzere kıtaları kuşatan geniş gönül coğrafyamıza damgasını vurmuştur.

TÜGVA olarak bizler İNSANLIK DAVASININ NÖBETİNİ TUTMAYA DEVAM EDİYORUZ.

TÜGVA olarak bizler hak batıl mücadelesinde Hakkın yanında hakikati söylemeye devam ediyoruz.

TÜGVA OLARAK ŞUNU GÖRÜYORUZ YURTDIŞINDAN DESTEKLENEN, SİYASİ VE MEDYA AYAĞI OLAN, TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNİN DE DAHİL OLDUĞU BİR OPERASYON VE PROVOKASYON İLE KARŞI KARŞIYAYIZ.

OYUNU GÖRÜYOR VE HODRİ MEYDAN DİYORUZ. BU OYUNU DA KURDUĞUNUZ TÜM TUZAKLARI DA BOZACAĞIZ.

Tüm provokasyon çabalarına rağmen itidal ile hareket edecek
Tüm hukuksuzluklara rağmen hukuk içinde hakkımızı arayacak
GEVŞEMEYECEK
ÜZÜLMEYECEK
YE’SE KAPILMAYACAK
VE BİİZNİLLAH KAZANACAĞIZ.

OPERASYON ODAKLARI DEĞİL GENÇLER KAZANACAK
YALANLAR DEĞİL HAKİKAT KAZANACAK.

HEP DEDİK YİNE DİYORUZ

YAŞASIN HAKİKAT!

17.10.2021-Taksim Camii