TÜGVA Ümraniye Kitap Kafe Açılışı Gerçekleştirildi

TÜGVA Ümraniye Kitap Kafe Açılışı Gerçekleştirildi

21 Ekim 2017
Cumartesi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ümraniye İlçe Temsilciliği Kitap Kafe’nin açılışının hemen akabinde 50. Perşembe Demi programının konuğu Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, gençlere tecrübelerini aktardı.

Ümraniye Belediyesinin Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde yer tahsis ettiği ve destek verdiği TÜGVA Ümraniye İlçe Temsilciliği Kitap Kafe’nin açılışını Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yaptı. Başkan Hasan Can açılış ile birlikte 50. Perşembe Demi programının özel konuğu oldu.

Programa TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özkaya, TÜGVA İstanbul İl Temsilcisi Fatih Coşar, TÜGVA Ümraniye İlçe Temsilcisi Eyüb Erkovan’ın yanı sıra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, , Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okunan İstiklal Marşının ardından program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

TÜGVA Ümraniye İlçe Temsilcisi Eyüb Erkovan, yaptığı konuşmada “Bugün burada gerçekleştireceğimiz 50. Perşembe Demi programımıza hoş geldiniz. TÜGVA Ümraniye İlçe Temsilciliğine her zaman her konuda destek olan ve bu güzel mekânı bizlere armağan eden Belediye Başkanımız Hasan Can’a teşekkür ediyorum. Bugün burada açacağımız kitap kafenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Daha sonra TÜGVA İstanbul İl Başkanı Fatih Coşar, “Cenabı Hak açacağımız bu güzel mekânımızı hayırlı eylesin” dedi. Coşar, TÜGVA hakkında bilgiler verdi ve Başkan Hasan Can’a vermiş olduğu desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Ardından TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özkaya bir teşekkür konuşması yaptı.

Ardından Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen bir konuşma yaptı. “20-30 yıl önce bu ortamları bizlere anlatsalar hayal edemezdik. Bizlere bu günleri bağışlayan Allah’a hamdolsun. Bu mekânları açanlardan, sebep olanlardan Rabbim razı olsun” dedi.

Daha sonra AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, bir konuşma gerçekleştirdi. “İslam’ın ilk emri “Oku.” Maalesef ülkemize baktığımız zaman kitap okuma oranı çok az. İşte bu açılan kitap kafe bu anlamda çok önemli. Bu güzel mekânı tahsis eden belediye Başkanımız Hasan Can’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can bir konuşma gerçekleştirerek, “Güzel bir akşam. Arkadaşlarımız söylenmesi gereken her şeyi söylediler. Burada gençlerimiz çocuklarımız kitap okuyacaklar, vakitlerini dolu dolu geçirecekler. Perşembe Demi programlarıyla bir araya gelecekler. Bu güzel mekân, hayırlı olsun mübarek olsun. Bu mekân Gençliğimizin aydınlığında ve huzurla aydınlanmasına vesile olsun” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise konuşmasında, “TÜGVA 4 yıllık bir geçmişi olan genç bir vakfımız. Bu vakfımız birçok başarılı işlere imza atmıştır. Bu mekânı gençlere tahsis eden Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün okuduğu dualarla birlikte Başkan Hasan Can ve protokol kurdele keserek kitap kafenin açılışını gerçekleştirdiler. Daha sonra Başkan Hasan Can açılışını yaptığı TÜGVA Kitap Kafe’nin 50. Perşembe Demi programına katılarak gençlere bilgi ve tecrübelerini aktardı. Programın sonunda TÜGVA Ümraniye İlçe Temsilcisi Eyüb Erkovan, Başkan Hasan Can’a Kur’an-ı Kerim hediye etti.

[supsystic-gallery id=13 position=center]