TÜGVA İstanbul Üniversite Yaz Kampı

TÜGVA İstanbul Üniversite Yaz Kampı

19 Temmuz 2021
Pazartesi

TÜGVA İstanbul Yaz Kampını bu kez üniversite öğrencileri için düzenliyor. TÜGVA İstanbul Üniversite Yaz Kampı, hanım ve erkek öğrenciler için birer etap olmak üzere Tuzla Ömer Halisdemir Kampı’nda düzenlenecek. (Hanım etabı için kontenjanımız dolmuştur, erkek etabı için başvurular devam ediyor.) Üç gece dört gün sürecek gençlik kampına sürpriz konuklar misafir olacak, kamp alanında sportif faaliyetler düzenlenecek, ikramlar eşliğinde sohbet halkaları oluşturulacak.

Vizelerin, finallerin stresini atmak, yeni arkadaşlar edinmek, ümmet bilincini pekiştirmek, uzman konuklar eşliğinde fikir dünyanı genişletmek için sen de aramıza katıl!

Kampımıza ulaşım, kamp boyunca günde üç öğün yemek ve ikramlar TÜGVA İstanbul tarafından karşılanacak olup, TÜGVA İstanbul Üniversite Kampı’na katılım tamamıyla ücretsizdir.

Aşağıda kampın ayrıntılarını bulabilir, katılmak için katılım formunu doldurabilirsin.

 • ÜNİVERSİTE YAZ KAMPINA KİMLER BAŞVURABİLİR?
 • TÜGVA İstanbul Üniversite Yaz Kampı’na, İstanbul’da Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimi gören 18-25 yaş arasındaki gençlerimiz katılabilir.

 • ÜNİVERSİTE YAZ KAMPI TAKVİMİ
 • 2-5 Ağustos Hanım Etabı
  9-12 Ağustos Erkek Etabı

 • ÜNİVERSİTE YAZ KAMPI İÇERİĞİ
 • Ateş Başı Sohbetleri
  Ormanın serinliği ve ağaçların altında sürpriz konuklarımız ve ikramlarımız eşliğinde sohbet halkası oluşturarak güne muhabbetle devam ediyoruz.

  Açık Hava Sinemaları
  Bütün günün yorgunluğunu harika gün batımıyla birlikte üzerimizden atıp, açık hava sineması ile de geceyi bitiriyoruz...

  EKİP RUHU TAŞIYAN SPOR ETKİNLİKLERİ
  Paintball
  Kampımızın paintball alanında takımlar halinde ve uzmanlar eşliğinde aksiyon dolu maçlar düzenlenerek ekip ruhuyla ter atacağız.

  Voleybol
  Alışa gelmiş salon oyunu olan voleybola yeni bir heyecan katıyoruz. Tertemiz ormanın hemen yanında kurduğumuz voleybol sahasında farklı bir tat ile spor yaptırıyoruz.

  Futbol
  Kurduğumuz kardeşlik ilişkilerini yeşil sahaya aktarma vakti! Halı sahada yapacağımız maçlar en hareketli aktivitelerimizden olacak!

  TEMİZ HAVA SPORLARI
  Tırmanma Duvarı
  30 metre yüksekliğinde dümdüz bir duvara tırmanmak ne kadar zor olabilir? Tırmanışı tam güvenlikli ekipmanlarımızla tecrübe ediyoruz.
  ATICILIK
  Okçuluk
  Atalarımızın yolundan giden cesur aynı zamanda da dikkatli gençlerimize Türk İslam medeniyetinin simgelerinden olan okçuluk eğitimleri ve atışları ile merak uyandırıyor. Okçuluk da istasyonlarımız arasında.

  SPORTİF FAALİYETLER
  Masa Tenisi
  Refleks geliştirme konusunda neredeyse en iyi spor dalı olan masa tenisi, zamanı değerli geçirmek için birebir…

  Badminton
  Rüzgâra, yer çekimine ve rakibine karşı mücadele ederek eğleneceğiz.

  ZEKA OYUNLARI

  Satranç
  Standart masa oyunu satranç yerine dev piyonları öne sür ve oyunu kazan. Dünya tarihinin en eski oyunlarından biri olan satrancı daha rahat gözlemlenen dev şekliyle dene!

  DİNİ EĞİTİMLER

  İlmihal
  Günlük hayatta aklımıza takılan soruları alanında uzman hocalarımıza sorarak bire bir öğrenip soru işaretlerinden arınıyoruz.

  Ahlak Eğitimi
  Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de bahsedilen ahlakı anlayarak hayatımızın sonraki sürecinde nasıl bir evlat, nasıl bir arkadaş, nasıl bir öğrenci olmamız gerektiğini öğreniyoruz.

 • KAMP YERİ
 • Tuzla Ömer Halisdemir Gençlik Kamp Alanı

 • BİLGİ VE BAŞVURU
 • BAŞVURU FORMU