TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampı

TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampı

1 Eylül 2020
Salı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul Lise Koordinatörlüğü bünyesinde organize edilen TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampı, İstanbul’un 39 ilçesinden 14-18 yaş aralığındaki 8.000 liselinin katılımıyla Edirne Keşan’da bulunan Gökçetepe Tabiat Parkında gerçekleştirildi.

Gençlerimize sağlıklı bir ortam oluşturmak amacıyla korona virüsüne karşı tüm önlemler alınarak, maske, mesafe, hijyen kurallarına önemle dikkat edildi. Kampa katılan gençler yeni arkadaşlıklar edinerek, yeni dostluklara yelken açtılar.

Pentatlon, ip parkuru, canlı langırt, futbol, voleybol, basketbol, mas güreşi, satranç ve daha nice sportif faaliyetlerle, deniz manzaralı amfi tiyatroda yapılan sahne etkinlikleriyle, alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşen sahne programlarıyla, dini eğitmenler tarafından verilen siyer dersleri ve temel dini bilgiler dersleriyle 8.000 öğrencisinin yararlandığı bu programda gençler eğlenirken öğrendi, öğrenirken eğlendi.

TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampında, öğrencilerin ulaşımından, 3 öğün yemeği ve sportif faaliyetlerinden konaklamasına kadar her şey ücretsiz bir şekilde gerçekleştirildi. 4 etap erkek, 4 etap kız öğrenciler olmak üzere toplamda 8 etap, 32 günde tamamlandı.