PREP FOR PREP

PREP FOR PREP

27 Temmuz 2018
Cuma

TÜGVA İstanbul Üniversite Koordinatörlüğü olarak; üniversiteyi yeni kazanan ve İngilizce hazırlık sınavlarını geçmek isteyen öğrenciler için hızlandırılmış İngilizce dil kursudur.

Prep For Prep katılımcılarından herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

NOT: Üniversiteye yeni başlayacak olan ve İngilizce hazırlık eğitimi almayı düşünen veya tercih edecekleri bölümlerde İngilizce hazırlık eğitimi zorunlu olan adaylar da başvurabilir.

Programın Kapsamı ve Hedefi

Üniversitelerde İngilizce hazırlık eğitimi alacak olan hanım ve erkek öğrenciler için İngilizce dil eğitimi verilecektir. Bu doğrultuda, katılımcıların hazırlık muafiyet sınavından başarılı olmasını sağlamak veya hazırlık eğitimine belirli bir seviye ile başlaması hedeflenmektedir.

Program İçeriği

Sınıflar: Dersler başlamadan önce yapacağımız Seviye Belirleme Sınavı-I ile belirlenip hanımlar ve erkekler ayrı olmak üzere ikişer gruptan oluşmaktadır.

Dersler: Dersler öğrencilerin seviyesine uygun bir şekilde gramer, dinleme/konuşma, okuma veya yazma şeklinde yürütülecektir.

Materyaller: Hazırladığımız çalışma kitapçıkları ‘’WorkBook’’ ve gerekli diğer materyaller katılımcılara verilecektir.

Sınavlar: Seviye Belirleme Sınavı-I ve Seviye Belirleme Sınavı-II olmak üzere iki sınav yapılacaktır. Birinci sınav dersler başlamadan önce öğrencilerimizin seviyelerine uygun sınıfı belirlemek için yapılacaktır. İkinci sınav ise, program sonunda öğrencilerimizin gösterdiği gelişimi ve program verimliliği gözlemlemek amacıyla yapılacaktır.

Kimler Katılabilir?

Üniversiteye yeni başlayacak olan ve İngilizce hazırlık eğitimi alacak hanım veya erkek öğrenciler.

NOT: İki gün üst üste devamsızlık yapan veya toplamda üç günden fazla devamsızlık yapan öğrenci programa devam edemeyecektir. Bu nedenle programa katılacak olan öğrencilerin devam sorununun olmaması gerekir.

Program Takvimi

Başvuruların Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 27.07.2018 - 04.08.2018

Seviye Belirleme Sınavı-I Tarihi: 06.08.2018

Ders Başlangıç ve Bitiş Tarihleri: 07.08.2018-17.08.2018

Seviye Belirleme Sınavı-II Tarihi: 17.08.2018

Program Süresi ve Yeri

Dersler, 7 Ağustos Salı günü başlayacak ve 17 Ağustos Cuma günü sona erecek olup toplam on gün sürecektir. (12 Ağustos Pazar Günü tatil.)

Dersler saat 9:00’da başlayacak ve 16:00’da bitecektir. (12:00-13:00 saatleri arasında ara verilecektir.)

Sınavlar ve dersler, Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul İl Temsilciliği binamızdaki salon ve dersliklerde yapılacaktır.

Bilgi ve İletişim

Program hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0(216) 343 14 53

WhatsApp: 05434943922

Adres: Ahmediye Mh. Kepçedede Sk. No:23 Doğancılar Parkı PK: 34672 Üsküdar / İSTANBUL

NOT: Üniversite sınavları ve tercih sonuçları henüz açıklanmadığından; üniversiteye yeni başlayacak olan adayların Açıklama* kısmına tercih etmek istedikleri bölümleri not düşmeleri gerekmektedir.