Nasa Space App Challenge Yarışmasında Birincilik

Nasa Space App Challenge Yarışmasında Birincilik

1 Mayıs 2017
Pazartesi

Tügva Teknoloji Takımı Ögrencilerinizden Yağız Efe Karadayı; İEEE Koç Üniversitesinin düzenlediği ve Dünya’da  aynı anda yapılan Nasa Space App Challenge yarışmasında üniversite statüsünde tek ilköğretim öğrencisi olarak bu yarışmada birinci oldu. Koç Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde son sınıf öğrencisi olan takım arkadaşı  Ahmet Serdar Kırıcı ile yaptıkları proje; ülkemizi temsilen 4 Mayıs 2017 tarihinde NASA’ ya gönderilecektir…

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra yarışmayı takip eden General Elektric, IBM, ve Microsoft yöneticileri de Yağız Efe Karadayı’nın daha ortaokul çağında kodlama yazabiliyor olmasınını ve yaptıkları projenin, Nasa’nın 200 milyon dolarlık projesine büyük katkı sağlamasını yürekten tebrik ettiler. Proje tüm jürinin takdirini topladı.

Yakın zamanda Okan Üniversitesi’nde Mekatronik Özel Ödülü kazanan liseli öğrencilerimiz ve Nasa Space App Challenge yarışmasından birinci olan ortaokul çağındaki öğrencilerimiz Yağız Efe Karadayı; bu başarılarına Türkiye Gençlik Vakfı ve Başakşehir Belediyesi ile düzenlenen Robotik Eğitim vesile ile imza attılar.

 

Tügva İstanbul tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen müfredatlı Robotik Eğitim Kursu’nda kodlama, dream, stem, premium ve arduino eğitimlerini aldılar.

Eğitim süresince öğrencilerimiz, günlük yaşamımızda hayatımızın bir parçası olan robotları yakından tanıyarak, kimisiyle bir hastanın umudunu, kimisiyle en ağır işlerin ustasını tasarlayabilmenin heyecanını yaşadılar.

Teknoloji Takımımız yaptıkları projelerle ve yarışmalardaki başarılarıyla; her fırsatta denemekten korkmayıp; yaşıtlarına “daha yaşanılabilir bir dünya için sen de harekete geç” mesajını yenilediler…

IMG-20170501-WA0001IMG-20170501-WA0004

IMG-20170501-WA0003