Müzik Okulu

Müzik Okulu

26 Nisan 2019
Cuma

Medeniyetimiz hakim düşüncesini notaların dili ile yansıtmak için kendine, sesine ve yeteneğine güvenen lise öğrencilerini bir araya getirerek, kültürümüzün ezgilerini tüm gençliğe duyurmak bu projedeki en büyük amacımızdır. Farklı tür ve farklı dillerde yapacağımız projede, ‘’ben öncü olurum’’ diyen her liseli öğrenciyi bekliyoruz. Ve böylelikle kendilerinin Türkiye ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde sahne alama fırsatları olacak.

 • Yapmak İstediğimiz
 • -Müziği teorik ve pratik olarak talep eden gençlere öğretip, onların da bu birikimi gelecek nesillere aktarmasını sağlamak
  – Çağın ruhuna uygun, gençlerin heyecanını yakalayacak, fıtrata uygun müzikal üretimler yapmak
  – Notaları yozlaşmanın, ahlaksızlığın, tüketim çılgınlığının, hazzın esaretinden, bir zümrenin tekelinden çıkarıp, kâinatı kuşatan yüce mesajın iklimini yeniden doğru şekilde arındırıp insanlığın ve insanımızın hizmetine sunma çabasına bir katkı sağlamak. Bu çabalarımızla gelecek nesillere hiç ölmeyecek, fetih nesli ve ruhunu, ümmet bilincini diri tutacak, onu daha da ileri bir aşamaya taşıyacak gayretleri, çalışmaları, hizmetleri, mücadeleyi sanatsal bir perspektifle ortaya koymak.

 • Hedeflerimiz
 • Müzik okulumuza başvuran gençleri kültürel ve manevi değerler doğrultusunda yeterli müzikal birikimi ve donanımı kazandırmaya yönelik eğitimlerden geçirmek. Teorik ve uygulamalı bir eğitimle, sahne sanatlarını sindirmiş, yetenekli, yenilikçi, öğretici, yorumcu, araştırmacı, yapımcı bir kadro yetiştirmek.
  Kendimizi sınırlandırmadan bazen bir konser alanında, bazen bir mülteci kampında çocuklarla, bazen tel örgülere takılan çocuklarının çığlıklarına ses olmak, bazen sokak çocuklarının yanında soğuk bir akşam vakti;
  onların duygu ve düşüncelerine…
  Dünyayı iyiliğin, rahmetin, kardeşliğin sesi ile buluşturacağımız her yeri bir sahne, her anı israf edilmeyecek kadar değerli bir an telakki ederek yola koyulmak, bu yolda yorulmak ve bu uğurda gece, gündüz çabalamak.

 • Önceliklerimiz
 • – Geleceğe yönelik güçlü müzik icracıları kadrosu ve eğitmen kadrosu yetiştirip yarına hazırlamak.
  – Kültürel ve manevi değerlere sahip bir kadro yetiştirmek.
  – Ülkemizin müzik ve kültür altyapı gelişimine katkıda bulunmak
  – Özenle seçilmiş eğitmen kadrosunun tecrübe ve altyapısını öğrencilere aktarmak, ülkemizin ve ümmetin maslahatını önceleyen, bu uğurda çıkar gözetmeden çabalayan bir öncü nesil yetiştirmek.

 • Kimler Katılabilir?
 • – Müziği sevmek ve üretken bir ruha sahip olmak.
  – Lise, eğitimine devam etmek,
  – Gitar, Bağlama, Kemençe çalabilen
  - Türkçe, İngilizce, Arapça, Kürtçe, Lazca, dillerinden en az birini kullanarak şarkı söylemek
  – Programla ilgili taahhütnameyi kabul etmek (Ders ve seminerlere, okul çalışmalarına, kamplara katılmak,  verilen çalışmaları tamamlamak.)

 • Ölçme Değerlendirme Seminerler
 • – Belirlenen okul ve kurumlarda ücretsiz dinletiler sergilenmesi
  – Kendi bünyesinde ölçme ve değerlendirme yapılması
  – Sosyal sorumluluk projelerinde alınan eğitimlerin sergilenmesi
  – Yaptıkları eserler ile bizlere manevi değerler konusunda katkı sunmuş sanatçılarla söyleşiler yapmak (kursiyerlerin sanatçılar ile buluşması)

 • Programın Üstünlükleri
 • – Müziğin yanında insani, ahlaki ve manevi değerlerin eğitiminin verilmesi
  – Alanında kendini kanıtlamış hocalardan eğitim almak
  – Doğu ve Batı kültürü olan kursiyerlerin kaynaştırılması amacıyla kardeşlik köprüleri oluşturmak ve aynı zamanda farklı bölgelerin müzik kültürleri tanıştırma fırsatı oluşturmak. Anadolu Medeniyet Korosu’na katılma şansı yakalamak.

 • Başvuru
 • Programa başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurabilirsiniz. 

  BAŞVURU FORMU