Kudüs Bizimdir

Kudüs Bizimdir

8 Aralık 2017
Cuma

ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma yolundaki adımlarına karşı vakfımız öncülüğünde yatsı namazı sonrası Fatih Camii avlusunda basın açıklaması düzenlendi. TÜGVA İstanbul’un tüm ilçe teşkilatlarıyla yer aldığı basın açıklamasında, ABD’nin bu adımının dünyayı çıkmaz bir yola sürükleyeceği bildirildi. Vakfımızla birlikte yüzlerce vatandaşımız birlikte tek yürek olarak ABD yönetiminin bu adımına karşı “Kudüs Bizimdir” diye haykırdı.

Kudüs tüm İslam Alemi’nin en mukaddes beldelerinden biri ve kesinlikle kırmızı çizgisidir. Bunu dünyaya tekrar hatırlatmak için meydanlarda bildirimizi okuduk.

Her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmeye çalışıldığını ifade ederek, “Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık ‘Büyük İsrail Projesi’ çerçevesinde adım adım işgal altına alındı. Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Alem-i İslam’ı, reel politik kaygılardan arınarak Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve ona teslim olmaya çağırıyoruz” denildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin dünyadaki tüm düzensizliğin müsebbibi olarak görülmekle birlikte, “Tüm dünya üzerindeki Müslüman toprakları 3 asırdır zengin yeraltı ve yer üstü kaynakları sömürülürken; kan akan coğrafyalarındaki tetiği sıkan elin aynı gücü arkasına aldığını çok iyi biliyoruz. Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibidir” şeklinde açıklandı.

Bildiri şu şekilde devam etti;

“Sömürgeci ülkeler ırkçı Siyonizm ideası merkezinde ilkel, barbar ve bencilce daha fazla tüketim ve İslam düşmanlığı motivasyonları ile yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedir. Bir gün ateş sizi çemberi içerisine almadan harekete geçiniz! Irk, meşrep ve mezhep taassubiyetini bir kenara bırakıp, siz Ey Müslümanlar Allah yolunda birleşiniz. Dünya var oldukça Kudüs bizimdir.

Tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki;

Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin tüm mazlum coğrafyaların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir.

Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak gören kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz.”

[supsystic-gallery id=14]