Kitap Kurdu

Kitap Kurdu

26 Şubat 2020
Çarşamba

Necip Fazıl KISAKÜREK “Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır” der. Biz de kendi sarayını inşa etmen için sana yardımcı olmak istiyoruz Kitap Kurdu! Tek yapman gereken ise sadece yarışmaya başvurman ve sınıf seviyene göre belirlenmiş kitapları okuman!

Bitmedi… Gençliğe harika bir dünya emanet etmekle kalmayacaksın kitap kurdu! Seni bekleyen sürprizlerimizde beraberinde gelecek 🙂

 • Kimler Katılabilir?
 • Yarışma, Türkiye’deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri (T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrencileri) kapsamaktadır.

 • Yarışma Takvimi
 • BAŞVURU TARİHLERİ

  27 OCAK – 30 MART 2020

  SON BAŞVURU

  30 MART 2020

  ONLİNE SINAV

  2-3-4 NİSAN 2020

  YAZILI SINAV

  18 NİSAN 2020

  İL DERECELERİNİN AÇIKLANMASI:
  İllerin sosyal medya hesapları takip edilmelidir.
  SONUÇLAR VE AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

  www.tugva.org sitesi takip edilmelidir

  TÜRKİYE FİNALİ ÖDÜLLERİ VE SERGİSİ:

  İleri bir tarihte açıklanacaktır.

 • Başvuru Koşulları
 • Online başvuruyu yapmayan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak ve sınava giremeyeceklerdir.

  TÜGVA internet sayfasından online başvuru yaptıktan sonra internet ortamında yapılacak sınavda başarılı olanlar yazılı sınava katılabilecektir.

  Türkiye Gençlik Vakfı, yarışma başvuru yöntemi ve süresi, eserlerin değerlendirme şekli ve eserlerin ödüllendirilme yönteminde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

  Yarışma, Türkiye’ deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri (T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.

 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Başvurular hangi tarihte ve nasıl yapılacak? Başvurular 30 MART 2020 tarihine kadar internet üzerinden başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Kimler başvurabilecek? T.C. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrenciler yarışmaya katılabilir. Yarışmaya katılım ücreti var mı? Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışma kitapları nasıl temin edilecek? Yarışma kitapları başvuru yapan öğrenci tarafında temin edilecektir. Yarışma ne zaman, nerede ve nasıl yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı’ndan belirlenecek olan okullara göre sınav yerleri belirlenecektir, sınav yeri ve zamanı www.tugva.org üzerinden duyurulacaktır. Yarışmada kaç soru çıkacak ve çıkacak olan soruların dağılımı nasıl olacak? Her kitaptan 20 şer soru olmak üzere toplam 100 soru sorulacaktır. Soruların formatı nasıl olacak? Sorular çoktan seçmeli olacaktır. Başvuruda sorun yaşıyorum, ne yapmalıyım? Yarışmacılar; kitapkurdu@tugva.org mail adresini veya 0(538) 055 62 31 numaralı WhatsApp hattını kullanarak sorunlarını iletebilirler. Sınav yerimi bulmada sorun yaşıyorum veya açıklanan okul listesinde ismimi bulamıyorum kiminle irtibata geçmeliyim? Sorun yaşayan yarışmacılar; kitapkurdu@tugva.org ‘a ya da bulunduğunuz ilin il temsilciliğine mail atarak veya 0(538) 055 62 31 numaralı WhatsApp hattını kullanarak sorunlarını iletebilirler. Yarışma sonuçlarını nasıl öğreneceğim? Yarışma sonuçları; www.tugva.org üzerinden duyurulacaktır. Ödüllendirme nasıl olacak ve ödüller ne zaman verilecektir? Türkiye geneli ödülleri, www.tugva.org adresinde sonradan duyurulacak olan yer, tarih ve saatte yapılacak ödül programında sahiplerine takdim edilecektir. Dereceye girenlerin ödül törenine katılmaları zorunludur, aksi takdirde ödül verilmeyecektir. Ödül törenine dair konaklama ve yol ücretleri öğrenci ailelerine aittir. İl geneli ödülleri Türkiye Gençlik Vakfı İl temsilcilikleri tarafından belirlenen tarihler içerisinde kazananlara takdim edilecektir.(İl ödüllerinin verilmesi TÜGVA İl Temsilciliklerinin inisiyatifindedir.) Dereceye giren yarışmacılara telefonla bilgilendirme yapılacaktır. Aynı zamanda yarışmacılar da sonuçları takip etmekle yükümlüdür. (Kayıt aşamasında telefon bilgisinin doğru girilmesi yarışmacının sorumluluğundadır. Aksi takdirde ödüllerden hak iddia edemeyeceklerdir.) *Türkiye finalinde öğrenciye verilecek olan ödüller ekte belirtildiği gibidir.

 • Başvuru
 • Programa başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurabilirsiniz.

  Başvuru Formu