Gençler Biyografi Çalışmalarında Buluşuyor

Gençler Biyografi Çalışmalarında Buluşuyor

12 Ekim 2017
Perşembe

TÜGVA İSTANBUL ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen, Gençler Biyografi Çalışmalarında Buluşuyor projesi, gençlerimizin özverili çalışmaları ile vakıf temsilciliğimizde gerçekleşmeye devam ediyor.

Kartal İlçe Temsilciliğimizin yürüttüğü programda önder şahsiyetlerimizden; Prof. Fuat Sezgin, Hamit Fendoğlu, Aliya İzzetbegoviç, MalcolmX, Ali Ulvi Kurucu’nun hayatları okunup tahlil ediliyor.

Program, İslam Medeniyetinin yetiştirmiş olduğu, fikir ve mücadeleleriyle tarihte kalıcı yer edinmiş mümtaz şahsiyetlerin hayatlarını gençlerimize tanıtarak , bugünü anlamayı , geleceğe ışık tutmayı ve gençlerin fikir dünyalarına katkıda bulunmayı hedefliyor. Medeniyetimize ait doğruluk, çalışkanlık, sorumluluk, adalet, cesaret gibi ilke ve değerlerle yetişmiş ve tarihe bu ilke ve değerlerle yön vermiş önder şahsiyetlerimizin hayatlarından hareketle gençlerimiz, medeniyetimizi yeniden canlandırmak için kendilerinde güç bulacak ve İslam dünyasının içinde bulunduğu sorunlara çözüm üreteceklerdir.

[supsystic-gallery id=11 position=center]