Genç Türkiye Kongresi Kadıköy Gözcübaba AİHL Çalıştayı

15 Mart 2017
Çarşamba

Türkiye Gençlik Vakfı, ülkemiz gençliğine yarının dünyasına hazırlanırken arkadaşlık etmeyi amaçlayan ve bu arkadaşlığı; coğrafyamızın değerlerini özümsemiş, ahlaklı, donanımlı ve umut dolu nesillerin yetişmesi adına önemseyen “yeni nesil gençlik vakfı”dır. TÜGVA olarak, Türkiye gençliğinin nasıl heyecan verici bir potansiyel ve dinamizm taşıdığının farkındayız ve bu potansiyelin hayatın her alanında kendimiz, ailelerimiz, çevremiz ve bütün insanlık için hayırlı, verimli bir etkinliğe kavuşması için faaliyet gösteriyoruz.

Genç Türkiye Kongresi ile toplumun önemli meseleleri ve çözüm bekleyen sorunlarımız hakkında görüşlerinizi almak üzere sözü liseli gençlere veriyoruz. Fikirlerin çekinmeden ifade edilebildiği, seviyeli tartışmalar yapma imkânının bulunduğu bu organizasyon farklı bakış açılarını destekleyerek, birlikte düşünme, müzakere etme ve ortak bir fikre ulaşma yollarını öğretecek samimi ve nitelikli bir gençlik platformu olmak için çalışmaktadır.

Bu kapsamda TÜGVA Kadıköy İlçe Temsilciliği ilk olarak Gözcübaba AİHL öğrencileri ile belirlenen 8 konu başlığında ilk çalıştayını gerçekleştirdi. Konusunda uzman katılımcı öğrenciler kendilerini özgür bir biçimde ifade etme fırsatı bulurken ürettikleri çözüm önerileri ile geleceğe ışık tuttular. Çalıştay sonunda en iyi konuşmacılar belirlenerek Genç Türkiye Kongresi Kadıköy İlçe Finaline katılma fırsatı yakaladı.

IMG_7434 IMG_7483 IMG_7400 IMG_7538 IMG_7511 IMG_7546