Geleceğin mucitleri Okan Üniversitesi Robokan yarışmasına katıldı.

Geleceğin mucitleri Okan Üniversitesi Robokan yarışmasına katıldı.

26 Nisan 2017
Çarşamba

Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul İl Temsilciliği ve Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Başakşehir Living Lab’da Robotik Eğitim alan geleceğin mucitleri; geçtiğimiz haftasonu Okan Üniversite’nin düzenlediği Robokan yarışmasına katıldı
İstanbul’da üç farklı bölgede yapılan sınav ve mülakatlar sonrasında ücretsiz eğitim almaya hak kazanan bu liseli öğrenciler; robot tasarlama, arduino, kodlama ve yazılım eğitimleri alarak birçok başarılı projeye imza attılar. Başarılarına bir yenisini de Robokan da eklediler.
Okan Üniversitesi tarafından 21-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen Robokan yarışmasında öğrencilerimiz ilk gün; “kurgu mu gerçek mi”, “robot ve insan “,”deep learning” ve “3d yazıcılar” konferanslarına katılarak katılım serfikalarını aldılar.
İkinci gün; çizgi izleyen ve labirent kategorisinde yarışmalarına katılıp finallere kalmayı başaran öğrencilerimiz daha sonra bilge adam konferansına katıldılar. 23 Nisan Pazar günü ise; Living Lab’da sabahlara kadar gayretle çalışan geleceğin mucit adayları; önce Okan Üniversitesi’ni gezip motivasyonlarını tazeledikten sonra Labirent Çözen kategorisine “Çılgın” isimli robot ile katılarak Okan Mekatronik Özel Ödülü’nü almaya hak kazandılar.

Tügva İstanbul Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Ocak ve Tügva İstanbul Eğitim Koordinatörü Mahmut Emin Sandalcıoğlu tarafından oluşturulan T3 Teknoloji Takımı; Feyzullah Sarı, Hasan Kağıt, Ahmet Emre Demirşen ve Ömer Koçbil gibi eğitmenlerinden Türkiye’de ilk defa düzenlenen müfredatlı Robotik Eğitim Kursu’nda kodlama, dream, stem, premium ve arduino eğitimleri aldılar.
Eğitim süresince öğrencilerimiz, günlük yaşamımızda hayatımızın bir parçası olan robotları yakından tanıyarak, kimisiyle bir hastanın umudunu, kimisiyle en ağır işlerin ustasını tasarlayabilmenin heyecanını yaşadılar.
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel’in desteklerini esirgemedikleri Teknoloji Takımımız; yaptıları projelerle ve yarışmalardaki başarılarıyla ; her fırsatta denemekten korkmayıp; yaşıtlarına “daha yaşanılabilir bir dünya için sen de harekete geç” mesajını yenilediler..

WhatsApp Image 2017-04-26 at 10.56.43 WhatsApp Image 2017-04-26 at 10.56.44 WhatsApp Image 2017-04-26 at 10.56.42