Fransa’nın Sömürgeci Anlayışını Gözler Önüne Serdik

Fransa’nın Sömürgeci Anlayışını Gözler Önüne Serdik

28 Ekim 2020
Çarşamba

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, TÜGVA İstanbul İl Başkanı Emrullah Şanlan ve TÜGVA’lı gençler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Fransız yetkililerinin İslam karşıtı eylem ve açıklamalarına yönelik İstanbul Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yaptı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı açıklamalarına tepki göstermek için Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul Teşkilatı, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir araya geldi. Basın açıklamasıyla birlikte sömürgeci Fransa’nın kirli tarihini anlatan mini belgesel İstiklal Caddesi’ndeki konsolosluk binasına yansıtıldı.

Yüzyıllardır tüm barbarlıkları ve çürümüş karanlık zihniyetleri ile mazlum coğrafyalara Fransa’nın kan kusturduğunu söyleyen TÜGVA İstanbul İl Başkanı Emrullah Şanlan, sözlerine şöyle devam etti:

“Kan kusturan, hız kesmeden sömürü ve zulmüne devam eden katil ve zalim Fransa, gerek devlet eliyle billboardlarda gerek devlet dairelerinde gerekse Charlie Hebdo paçavraları gibi yayın organları ile kutsallarımıza, ülkemize ve millet iradesinin temsilcisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretler etmeyi sürdürüyor. Buldukları her mazlumu iten kakan ve sömüren bu menfur zihniyet, hakim olduğunu düşündüğü küfür denizinde elbet bir gün boğulacaktır.”

TÜGVA İstanbul Teşkilatı, basın açıklamasından sonra Fransa’nın geçmişte yaptıklarını gösteren mini belgeseli Fransız Konsolosluğu duvarına yansıttıktan sonra alandan ayrıldı.