TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampı

TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampı

5 Haziran 2023
Pazartesi

TÜGVA İstanbul Doğa Kampı’na katılacak gençlerimiz; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek ve senenin yorgunluğunu üzerlerinden atmış olacaklar. Tamamı deniz manzaralı amfi tiyatroda yapılan Sahne etkinlikleri ile hiç tatmadıkları eğlenceleri tadacak gelen alanlarında uzman konuşmacılarla yeni bilgiler edinecekler.

Kampa katılan gençlerimizin yapacağı sportif faaliyetlerden bazıları; mini golf, pentatlon, ip parkuru, canlı langırt, futbol, voleybol, mangala, mas güreşi, halat çekme, satranç ve daha birçok eğlenceli faaliyetler…

Sportif faaliyetlerimizin yanında gençlerimiz, temel dini bilgileri öğrenecek, Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hayatından beslenecek, 40 Hadis Ezberleme yarışmasında hediyeler kazanacak. Kısacası geleceğin gençliğinin tohumlarını bu yaz atacağız; dolayısıyla seni de aramızda görmek istiyoruz.

İstanbul’un Farklı ilçelerinden 14 – 18 yaş gruplarından gençlerimiz bir araya gelerek yeni arkadaşlar edinip yeni dostluklara yelken açacak. Fakat amaç sadece eğlendirmek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir.

TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampına katılım tamamen ücretsiz olup, öğrencilerimizin kamp alanına ulaşımları ve günlük 3 öğün yemekleri tarafımızca karşılanacaktır.

TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampı Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız.

 • Doğa Kampı Takvimi
 • Erkek Etapları

  1. etap: 5-9 Temmuz
  2. etap: 9-13 Temmuz
  3. etap: 13-17 Temmuz

  Hanım Etapları


  4. etap: 19- 23 Temmuz
  5. etap: 23-27 Temmuz
  6. etap: 27-31 Temmuz
  7. etap: 31- 4 Ağustos

 • Doğa Kampı Nedir?
 •  

  TÜGVA Lise Doğa Kampında yapılacak olan etkinliklerle öğrencilerimiz; Şehrin kalabalığı ve okul yorgunluğundan uzak kalıp, Sahne Programları ile coşacak, Peygamberimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Ödüllü 40 hadis ezberi yapacak, yarışmalarda hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, hem bedensel hem de zekâ ve akıl oyunları oynayacak ve amfi konferansları ile bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası bugünümüzün teminatı gençlerimiz TÜGVA Lise Doğa Kampında, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır.

  TÜGVA İstanbul Lise Doğa Kampına katılım tamamen ücretsiz olup, öğrencilerimizin kamp alanına ulaşımları ve günlük 3 öğün yemekleri tarafımızca karşılanacaktır.

 • Doğa Kampına Kimler Başvurabilir?
 • TÜGVA İstanbul Doğa Kampı lise öğrencilerine yöneliktir.

 • Doğa Kampı İçeriği
 • DİNİ EĞİTİMLER

  İlmihal

  Günlük hayatında kafasına takılan soruları alanında uzman hocalardan bire bir öğrenerek soru işaretlerinden arınıyor.

  Siyer – Hadis

  Ahlakların en güzeli Peygamberimiz s.a.v ‘i anlatmaya ve öğretmeye çalışıyoruz. 1 etapta 40 hadis ezberleyen öğrencilerimizin hepsine sürpriz hediye veriyoruz.

  Ahlak Eğitimi

  Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de bahsedilen ahlakı öğrencilerimize anlatarak, Hayatlarının sonraki sürecinde nasıl bir evlat , nasıl bir arkadaş , nasıl bir öğrenci olmaları gerektiğini öğütlüyoruz.

  Yüzme

  Etkinliklerde yorulup havanın sıcaklığı ile bunalan gençlerimiz kendini Saros körfezinin serin ve temiz suyuna bırakıyor. Bununla birlikte bütün vücudun aynı anda çalıştığı, uzmanların en sağlıklı spor dediği yüzme sporunu yapıyorlar.

  Sahne Gösterileri

  Sahne programı öncesi sandalye kapmaca, yoğurtta para bulma gibi oyunlarla ödüller vererek öğrencilerin heyecanını arttırıyoruz. Sonrasında başlayan sahne programları ile de öğrencilerimizi önder şahsiyetlerle ve farklı hayat tecrübeleri buluşturarak önlerine yeni ufuklar açıyoruz.

  Açık Hava Sinemaları

  Bütün günün yorgunluğunu harika güneşin batışı ile birlikte üzerimizden atıp, Açık hava sineması ile de geceyi bitiriyoruz..

  Tarım

  Tarım istasyonun da meyve ve sebzelerin yetiştirilme tarzlarındaki incelikleri faydalar ve zararlardan bahsedilerek doğal yaşamın güzellikleri anlatılıyor.

  Osmanlıca

  Osmanlıca dersinde öğrenciler temel düzey Osmanlıca öğrenerek tarihe ışıl tutmak için bir adım daha atıyorlar.

  EKİP RUHU TAŞIYAN SPOR ETKİNLİKLERİ

  Canlı Langırt

  Lise çağlarımızda kantin koridorlarında oynadığımız langırtı biraz geliştirerek canlı hale getirdik. Dar alanda kısıtlı hareketlerle oynanan oyunumuzda hem eğleniyor hem de rekabetin heyecanını yaşıyoruz.

  Voleybol

  Alışa gelmiş salon oyununu olan voleybola yeni bir heyecan katıyoruz. Tertemiz orman havasında denizin hemen yanında ağaçların arasında kurduğumuz voleybol sahasında farklı bir tat ile spor yaptırıyoruz.

  Pentatlon

  Zorlu bir parkur, yakıcı güneş, iki yarışmacı ; tırmanma sürünme zıplama ve koşma aynı anda yapılarak yarışmayı önce bitiren ekibe ödül olarak soğuk su veriyoruz. Yalnız burada hep gönüllüler kazanıyor.

  Futbol

  Sıcak kumlar mini kale altışardan heyecanlı bir mücadele. Dostluğun kazandığı kıyasıya rekabette öğrencilerimiz eğlencenin doruklarına varıyor. Yeşil sahadan ayrılamam diyenler içinde halı sahamız mevcut.

  Ayak Tenisi

  İyi futbol oynarım diyen ekipler bu alan tam size göre. Bu alanımız yeteneğine güvenen arkadaşların kıyasıya rekabet içine girip sonunda mutlu ayrıldıkları alandır. Bileğine güvenen gelsin.

  Paintball

  Kamptaki bütün renkler paintball alanında birleşerek öğrencilerin reflekslerini kuvvetlendirip boya toplarından kaçarken aynı zamanda eğlenmelerini sağlıyoruz.

  Tank Tekeri

  Eski Türk oyunlarından olan tank tekeri takım ruhunu yansıtmanın en güzel örneklerinden bir oyun olup hem el hem bacak kaslarının çalışmasını sağlamaktadır.

  TEMİZ HAVA SPORLARI

  İp parkuru

  Kuşlar gibi ağaçlar üzerinde gezmenin eğlencesini en iyi şekilde yaşatan aynı zamanda 3 farklı koruma ekipmanı ile de güvende hissettiren gençlerimizin yükseklik korkusunu yenmesini sağlayan bir etkinliğimizdir.

  Tırmanma Duvarı

  30 metre yüksekliğinde dümdüz bir duvara tırmanmak ne kadar zor olabilir? Tırmanışa meraklı Öğrenciler bunu başarırken hem eğleniyor hem de korunaklı olmanın verdiği güvenle korkmadan etkinliğini gerçekleştiriyor.

  Düğüm

  İleride maceracı bir gezgin olmanın kurallarından biri tırmanış yapmayı bilmektir. Bu istasyonda düğüm yapmanın kurallarından ve taktiklerinden bahsediyoruz. Oldukça basit olup hayat kurtaran taktikler oldukça merak uyandırıyor.

  Trekking

  Çağımızın meşhur sporlarından olan yürüyüş ile günlük ortalama 5 km yürüyen gençlerimiz hem kondisyonlarını koruyor hem de yürüyüş esnasında yeni bilgiler öğrenerek vakitlerini güzel değerlendiriyorlar.

  Kampçılık

  Aynı anda 1500 kişinin kamp yapacağı alana gelip kampçılık eğitimini vermeden de olmazdı. Bir kampçının bilmesi gereken 20 temel kuralı öğretiyor barınma ısınma ve gıdalanma konusunda önemli taktikler vererek ileride çıkacakları macera dolu kampların ön hazırlığını yaptırıyoruz.

  Oryantiring

  Elinde bir harita var ama hazine aramıyorsun. Belli bir sürede harita yardımı ile ormanda gizlenmiş hedefleri bulmaya hazır mısın?

  ATICILIK

  Okçuluk

  Atalarımızın yolundan giden cesur aynı zamanda da dikkatli gençlerimize Türk İslam medeniyetin simgelerinden olan okçuluk eğitimleri ve atışları ile merak uyandırıyor. Peygamber mesleğini yapmalarına yardımcı oluyoruz.

  Havalı Tüfek

  Her Türk Asker doğar ilkesi ile birlikte henüz lise çağındaki gençlerimizi doğru nişan doğru nefes ve doğru atış taktikleri ile eğitiyor aynı zamanda da yaptığımız balon patlatma yarışlarında da hediyeler veriyoruz.

  Balta atışı

  İlk başta biraz korkutucu gelebilir. Ancak belirli bir hedefe doğru fırlatma tekniği ile bir kafes içinde atış yaparsanız gayet güvenli oluyor. Tamamen kol kuvvetine bağlı olarak yapilan atışlar nişan almayı ve odaklanmayı öğretiyor.

  SPORTİF FAALİYETLER

  Masa Tenisi

  Refleks Geliştirme konusunda nerdeyse en iyi spor dalı olan masa tenisi, öğrencilerimiz sıra beklemeleri gereken etkinliklerde bekleme anlarını daha kaliteli ana dönüştürecekler.

  Mini Golf

  Dünyamız üzerinde belirli kesimin oynadığı golf oyununu ayağınıza getiriyoruz. Yapmanız gereken golf sopasını güzel kullanmak. Neden torunlarımız mini golf için ata sporumuz demesin ki.

  Badminton

  Rüzgara ve yerçekimine karşı mücadele et ve o topu kendi alanın içine düşürme.

  ZEKA OYUNLARI

  Mangala

  Eski Türk oyunlarından olan mangala zeka oyunlarının en keskini. Karşılıklı oynanan oyunda kaybeden yeniden oynuyor.

  Satranç

  Piyonları öne sür ve oyunu kazan. Dünya tarihinin en eski oyunlarından biri olan satranç öğrencilerimizin zihin gelişimlerinde önemli rol oynayacaktır.

 • Kamp Yeri
  1. Kamp yerimiz, mavinin ve yeşilin birleştiği doğal güzellikleri ile, dünyada kendi kendini temizleyerek her zaman temiz ve berrak kalan 5 körfezinden biri olan Saroz Körfezi’ndedir.Aynı anda 1500 kişinin kamp yapacağı alan ile de Türkiye’nin En büyük Kamp alanıdır.
 • Bilgi ve Başvuru
 • BAŞVURU FORMU