Beyaz Geziler Liselerde coşkuyla karşılandı!

Beyaz Geziler Liselerde coşkuyla karşılandı!

7 Haziran 2018
Perşembe

TÜGVA İstanbul lise koordinatörlüğü ve İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen beyaz geziler 2017-2018 eğitim öğretim yılında da devam etti.

Şileden Silivriye kadar İstanbul’un 39 ilçesinden liseli gençler beyaz gezilere katılım gösterdi. Bu yıl 264 araç ile yaklaşık olarak 10.500 lisesi gencin Beyaz Gezi adı altında İstanbul’un tarihi güzelliklerini görme fırsatı buldu. Düzenlediğimiz beyaz gezilerde kontenjanları mümkün olduğunca tüm ilçelere eşit dağıtım yaparak tüm ilçelerdeki öğrencilerin gönlüne girmeyi hedef edindik.

Düzenlenen beyaz gezilerdeki genel amacımız gençlerimizin derslerinden ve sınavlarından uzaklaşarak sosyal anlamda ve tarihsel anlamda kendilerini iyi hissedecekleri bir ortam oluşturmayı hedefledik. Gezilerimizde öğrencilerin gezdiği yerlerde atalarımızın bu ülkeyi nasıl kazandığını ve nasıl fedakarlıklar ile elde ettiğini görme fırsatı buldular. Gençlerimize bu gezileri düzenleyerek yapılan fedakarlıkları göz önünde bulundurarak ileride bu vatana millete hayırlı ve faydalı bir genç olmaları yolunda ilerlemeleri hedefledik ve böylece öğrenim hayatlarını daha verimli geçirmelerini söyledik.

Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Lise Koordinadörlüğü olarak İstanbul Büyükşehir belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen Beyaz Gezilerde bir çok hedeflerimize ulaştığımızı gördük ve bir sonraki sezonda bu faaliyetimizi daha heyecanlı ve üst seviyeye taşımayı amaçlıyoruz.